איזהו חכם הרואה את הנולד

איזהו חכם הרואה את הנולד

בניית ממ"ד היא פתרון שהמדינה קבעה בחוקיה עקב ריבוי מתקפות טילים על עריי ישראל כדי שכל בית בישראל יהיה מוגן. בעקבות זאת, בעלי בתים ובנייני דירות בחרו לנקוט באמצעי זהירות נוספים כדי להגן על עצמם, מה שהוביל לעלייה בביקוש לדלתות ממ"ד משודרגות המצוידות במנגנוני נעילה מתקדמים שמאפשרים אטימה מוחלטת של הממד במקרה מלחמה. התקנות ושינויים בדלתות הממד לעיתים מחייבים הליכים כגון קיצור דלת ממד או החלפת חלקים שונים בה.

תהליך ההתקנה

תהליך ההתקנה של דלתות ממ"ד כולל מספר שלבים. ראשית, צוות מומחי אבטחה יבקר באתר על מנת להעריך את סיכוני האבטחה ולקבוע את תקן הדלת המתאים. לאחר מכן, הצוות יעבוד עם בעלי הבית כדי לבחור עיצוב העונה על הצרכים הספציפיים שלהם, הדלתות יבוצעו בהתאמה אישית לחלל ויותקנו על ידי צוות מקצועי. לעיתים קרובות כאשר מדובר בדלת כבדה, היא עלולה לשקוע במילימטרים ספורים ולשחוק את הרצפה תחתיה. גם במקרה בו מחליפים ריצוף ישנה סכנה לשינוי בגובה הדלת. שני המקרים מחייבים קיצור דלת ממד, אך להליך זה ישנם השלכות על תקינותה של הדלת ועל עמידותה בתו התקן של פיקוד העורף.

ההשפעות על איכות ההגנה

דלת ממד עשויה מפלדה או משילוב של ברזל ופלדה מסיבית, רוחבה הממוצע נע בין 80-70 ס"מ וגובהה 2 מטר. תפקידה של הדלת הוא להגן מפני הדף וחדירה של רסיסים או אמצעי לוחמה בלתי קונבנציונלית. לכן חשוב שדלת הממד תוכל להיאטם כראוי. במקרה של מקרה שמחייב קיצור דלת ממד, מורידים את האטימה מהחלק התחתון של הדלת ופוגמים באופן ישיר ביכולתה של הדלת להגן על יושבי הממד. לכן כאשר מקצרים את דלת הממד, כדי למנוע פגיעה בתפקודה על ידי מתקינים שאינם בעלי הידע או הכלים המאפשרים להחזיר את הדלת למצב תקין, יש לפנות למתקינים מורשים בלבד שיש בידם אישור של פיקוד העורף. לשביט רונן כל הציוד למרחב מוגן יש את האישורים המתאימים והידע הנכון לטפל בקיצור דלתות הממד שלכם. פרטים נוספים בטלפון: 050-530200 או 09-7683122.