במקרה שיפוץ

במקרה שיפוץ

בשנות התשעים התקן הישראלי קבע שחובה לבנות ממ"ד בכל דירה הנבנית בבניה חדשה, או  במקרה ונעשית תוספת בנייה לדירה ישנה מעל 12 מטרים. הממ"ד, או בשמו המלא, מרחב דירתי מוגן בא להגן על השוהים בו מפני פצצות, טילים, והתקפות כימיות וביולוגיות. לשם כך, בנוסף לבניה המיוחדת מבטון קיימים התקנים משלימים כמו חלון נגד הדף, מערכת אוורור ודלת פלדה מסיבית. חיתוך דלת ממד הוא נחוץ במקרה של שחיקת דלת הממד עם השנים, החלדה, או במקרה של החלפת ריצוף בעקבות שיפוצים בבית. נשאלת השאלה מהן ההשלכות ליכולות המיגון של הדלת במקרים של חיתוך?

דילמות והשלכות

אם יש צורך בשיפוץ שכולל בתוכו את הממד, יש לזכור שעלולות לצוץ בעיות שיש לתת עליהן את הדעת. אם מחליפים ריצוף, יתכן וגובה הדלת לא יהיה תואם לריצוף והדלת לא תיסגר. אם בכל זאת מחליטים על ריצוף מחודש ועל חיתוך דלת ממד, האם מבצעים זאת לפני הנחת הריצוף או לאחריו? האם בעל המקצוע המתאים יהיה מסגר או מנעולן? כל השאלות הללו זקוקות למענה וצריך להחשיב אותן במכלול השיקולים לפני העסקת בעל מקצוע.

שלבי התהליך

דלת ממד איננה דלת רגילה וכל פעולה הנעשית על גביה פוגעת בתו התקן המחייב בבנייתה. תפקידי הדלת כוללים איטום כניסה של אמצעי לוחמה ביולוגית/כימית, ולכן מותקן בה אטם לכל אורך היקפה. אם חותכים את הדלת מהחלק התחתון שלה בצורה בלתי מקצועית, הרי שנשקפת סכנה שהמשקוף התחתון לא יהיה אטום מפני חדירה של גזים רעילים. על מנת שיתבצע חיתוך דלת ממד בצורה נכונה ובטוחה, ראשית יש לשכור איש מקצוע מיומן ומנוסה, שיודע כיצד למנוע נזק בלתי הפיך שיחייב התקנת דלת חדשה. יש להקפיד שבעל המקצוע מחזיק באישורים המתאימים מפיקוד העורף המעידים עליו רשאי לבצע את התהליך בבטחה. במקרים של חיתוך לא מקצועי, הקיצור עלול לגרום לאטימה שאינה טובה מספיק מפאת רווח הנוצר בין הרצפה לדלת. גם במקרים בהם הרווח הוא מינימלי ביותר, הדלת תאבד את תקינותה. בעלי מקצוע ללא הכשרה ואישורים יטענו שלא ניתן לבצע חיתוך דלת ממד מבלי לפגוע ביעילותה במניעת חדירת גזים בשעת מלחמה, אך קבלן ביצוע מיומן יודע כיצד לחתוך את הדלת כנדרש וגם לשמור על תקינותה. לכן, אם אתם זקוקים לחיתוך או שיוף דלת ממד, פנו לקבלן מיומן. שביט רונן כל הציוד למרחב מוגן מחזיק בתו תקן של פיקוד העורף ויחתוך למענכם את דלת הממד בצורה האופטימלית, המדויקת והבטיחותית ביותר. פרטים נוספים בטלפון: 050-5302009 או 09-7683122.