חובה ואתגר

חובה ואתגר

בתחילת שנות התשעים נקבע חוק על פיו בכל דירה חדשה או תוספת בניה ישנה חובה לבנות מרחב מוגן דירתי שישמש כמקלט בזמן מלחמה וכהגנה בזמן רעידת אדמה. ממ"ד הוא חדר הבנוי מבטון מסיבי בעל מערכת אוורור ומתקנים שונים אחרים. את הממד מפרידים משאר חלקי הבית באמצעות התקנת דלת ממד מסיבית אשר נאטמת לחלוטין בזמן הנעילה שתפקידה להוות הגנה מפני רסיסים וריקושטים.

תכנון ובניה

חובת הבניה של הממד מצריכה חשיבה ותכנון של החדר. כדי למנוע שיבוש של התנועה החופשית בחדר בשעת חירום יש לתכנן כל פרט בעת בנייתו ובעיקר לשים דגש על חשיבות דלת הכניסה. נדרשת מחשבה האם להשאיר את הדלת הכבדה הסטנדרטית, או שמא להשקיע בעיצוב, בצבע ולהחליף את סוג הדלת. כיום קיימת אפשרות התקנת דלת ממד שאינה נראית מבחוץ, כך שישנה דלת פנימית מעוצבת וצבעונית לימי השיגרה, וגם דלת מסיבית לחירום על מנת לשמר את העיצוב בשאר חלקי הבית.

התקנה בטוחה

דלת ממד היא דלת עשויה פלדה מחוזקת המיועדת לספק הגנה מרבית מפני פצצות, טילים, אש וסכנות פוטנציאליות אחרות. השלב הראשון בהתקנתה הוא לוודא שהדלת עומדת בדרישות הספציפיות של המבנה. היא צריכה להיבנות מחומרים איכותיים על מנת שתעמוד בפני הדף ורסיסים. בנוסף, הדלת צריכה להיות מבודדת כראוי ואטומה על מנת להבטיח שהיא מספקת הגנה מרבית מפני שריפה או גזים רעילים. לאחר שלבים אלו, חשוב לבחור קבלן מוסמך עבור התקנת דלת ממד שעליו להיות בעל ניסיון והמלצות מלקוחות מרוצים אחרים. במהלך ההתקנה על הקבלן לוודא שהדלת מאובטחת כהלכה, מה שעשוי לדרוש שימוש בציוד וכלים מיוחדים ותשומת לב קפדנית לפרטים. לאחר התקנת הדלת, כדאי לבצע תחזוקה שוטפת על מנת להבטיח את תקינותה באמצעות ניקוי קבוע וסיכוך של מנגנון הדלת, כמו גם בדיקות תקופתיות. התקנת דלת ממד היא תהליך שיש לבצעו רק בעזרת קבלן מורשה בעל ניסיון שמודע לתקלות שעלולות לצוץ וזמין אליכם בכל עת. להתקנה מקצועית של דלתות ממד פנו לשביט רונן כל הציוד למרחב מוגן בטלפון: 050-5302009 או 09-7683122 ותיענו ברצון.