תיקון חלון ממד

כל פעם שאנו שומעים את צמד המילים או אות האזהרה מפיקוד העורף על צבע אדום אנו מבינים כי עלינו לגשת מיד למרחב המוגן. המרחב המוגן אינו בהכרח ממ"ד . מאידך, ממ"ד הוא מרחב מוגן דירתי. המצוי כמעט בכל דירה ובית בישראל .

אז זה לא חדש שאנו חיים במדינה מוקפת אויבים ומעין על חבית נפט בוערת יאמרו המומחים…

מלחמות ומתקפות טילים ההגנה הבטוחה ביותר היא מקלט . וכאשר אין מקלט סמוך אלינו או בבעלותנו בבית פרטי – יש כיום את המרחב המוגן – הממ"ד . הוא אמור להגן עלינו מפני הדף ושאר נזקי הטילים וזאת כאמור שהממ"ד הוא תקני וכל הציוד הבטיחותי קיים בו באופן תקני. בין אם דלת הממ"ד, מערכת סינון אוויר וחלון הממ"ד .

סוגים שונים של חלונות ממ"ד

אם בעבר היה רק סוג אחד של חלון הדף/חלון ממ"ד … אזיי שהיום קיימים מספר חלונות שניתן להתקין בממ"ד . כמו שאתם בוחרים חלונות קונבנציונליים לחדרים מתוך מגוון רחב , כך יש גם לממ"ד אמנם פחות רחב מהקונבנציונליים אבל כבר יותר מרק אחד .

הסוגים הם:

חלון ממ"ד – חלון חד כנפי ודו כנפי הזזה, חלון דו כנפי צירי בעוד שחלונות הזזה לממ"ד משתלבים עם העיצוב בחדר באופן מושלם ופחות תחושה של מראה קר ומנוקר . כמו כן זה בדבר העיצוב שחשוב לא פחות, כאשר החשוב מאוד נעוץ בבטיחות והתקינות – חלונות הזזה לממ"ד קלים לתפעול מחלונות ממ"ד ללא פונקציונאליות ההזזה, כבר בפיתוח ההזזה שלהם קיימת הקלילות בתפעול. הן בפתיחה והן בסגירה . הן בעתות חירום והן בזמנים טובים ושירבו.

מדובר בפיתוח חדשני כאשר החלון נע על מסב ונכנס לכיס בקיר שמיועד לו ולחלון האלומיניום . כך בזמני חירום ניתן לנעול בקלות על ידי הרמת הידית המתקפלת כאשר בימים רגילים מאפשרת להיכנס בכיס יחד עם כנף הפלדה שמזיזים.

במידה וגם אתם לקראת תכנון ממ"ד חדש או שמא מעוניינים להחליף את חלון הממ"ד הקיים שקלו להחליף ולבחור בחלון ממ"ד הזזה. הביטחון, העיצוב והנוחות פתאום חוברים יחדיו.

תיקון חלון ממד מחיר משתלם במיוחד

אחד החדרים החשובים ביותר בבית הוא חדר ממד. רבים אינם יודעים כי חדר הממד הוא החדר החשוב ביותר בבית ויש לשים לב שהוא תקין ואטום. חדר הממד מורכב מחלון ממד ודלת ממד שניהם עשויים מדלת אלומניום כבדה במיוחד כמו כן גם החלון מורכב מאלומיניום וממנגנון איכותי ומקצועי במיוחד.

מטרתם של הדלת והחלון הינם למנוע חדירה של טילים והן חדירה של גזים רעילים אל תוך החדר לכן כאשר יש בעיה עם יחלון הממד חייבם לתקן את החלון במהירות מאמר זה יסקור את החשיבות של חלון תקין ואת סוגי התיקונים שבדרך כלל קיימים בחלון ממד וכן את הצורך באיש מקצוע לשם כך.

חשיבות של חלון ממד תקין

לשלמות חלון הממד יש חשיבות רבה ויש אומרים אף תפקיד מכריע במיוחד הוא אוטם את החדר במידה ויש רווח בין חלון הממד לבין החוץ חשוב מאד לציין כי חובה לתקן את הטעון תיקון ולא להגיע אל מצבים שבהם כאשר יש מצבי חירום החלון לא אטום כמו שצריך.

סוגי התקלות שיש בהן צרך בתיקון חלון ממ"ד

ידית חלון ממד אינה תקינה

זוהי אחת התקלות הנפוצות ביותר בחלונות ממד הידית נשברת בגלל הכובד של החלון או פגיעה במנגנון של החלון. ברוב המקרים יש צורך להחליף את החלון כולו.

חלון ממ"ד תקוע

יש מגוון רחב של סיבות לכך שחלון הממ"ד תקוע הסיבה העיקרית לכך נעוצה בעבודה כי המסילות מלאות אבק לכן לפני שאתם מזמינים בעל מקצוע עליכם לוודא כי המסילות נקיות מאבק כמו כן עליכם לוודא כי אין אף חפץ זר שמפריע לחלון להיסגר אם הכלך תקין הבעיה היא במעביר התנועה התפקיד של מעביר התנועה הוא לגרום לכך כי החלון ינעל היטב במקרה ואינו עובד יש להחליפו מחדש.