מיגון ממד

מיגון ממד

ממד משמש ברוב הבתים בתפקיד נוסף מלבד היותו מרחב מוגן דירתי. בזמני שגרה הוא משמש כחדר ילדים, חדר עבודה או חדר שינה ולעיתים משקיעים משאבים בתפקידו בזמן שגרה יותר מאשר בתפקידו בשעת חירום. אמנם למזלנו זמני שגרה הם ממושכים יותר, אך בשעת חירום, גם אם מדובר על זמן קצר יחסית, ההבדל בין ממד הממוגן היטב לבין כזה שאינו עומד לחלוטין בדרישות הוא הבדל של חיים או מוות. אירועי ה 7 באוקטובר הראו לנו היטב מה יכול לקרות בשעות בודדות. לכן, אל תתפשרו בעניין. מיגון ממד הוא קריטי, כאשר חשוב לוודא שהמיגון עומד בהנחיות פיקוד העורף הקיימות כעת.

מה כולל מיגון ממד בהתאם להנחיות?

מיגון ממד כולל רכישת סט ממד מהדור החדש המותאם להנחיות שישנן היום, הנחיות שעברו שינוי ב 2017. לכן, אם יש לכם ממד וציוד ממד שהם מלפני 2017, סביר להניח שיהיו רכיבים בממד שיצטרכו החלפה. כך למשל, מיגון ממד היום אינו שלם בלי חלון ממד מהדור החדש אשר בלחיצה על שתי ידיות נצמד למשקוף וכך מספק גם הגנה מפני גזים רעילים. היום ישנן גם יותר אפשרויות לבחירת חלון ממד העומד בתקנים אשר יכול להיות חלון הזזה או חלון חד או דו כנפי צירי. ניתן גם להתקין חלון קיפ הנפתח רק בחלקו העליון או חלון קיפ רייד בו יש אפשרות לפתיחת החלק העליון בלבד וגם לפתיחת ציר רגילה. מערכת סינון ואוורור לאב"כ צריכה להיות גם היא מותאמת לממ"ד ולא מערכת סינון ואוורור רגילה. גם דלת הממ"ד צריכה להיות חזקה ולעמוד בפני הדף ורסיסים.

לדאוג להגנה המתאימה בעזרת חברה המתמחה בנושאי מיגון ממד

מיגון ממד אינו עניין של מה שבכך. חשוב לדאוג לכך שכל האלמנטים בסט הממ"ד שברשותכם יהיו איכותיים ויספקו הגנה מלאה בשעת הצורך. ההבדלים בין אמצעי מיגון שאינם מספקים לבין כאלה העושים את עבודתם בצורה מלאה יכולים להיות קטנים וכמעט לא מורגשים עבור מי שאינו מתמחה בתחום. לכן, בנושא כבד כמו מיגון ממד אל תעבדו לבד. פנו לחברה העוסקת בכך שנים, חברה המעודכנת כל הזמן במוצרים החדשים ובפיתוחים שישנם בתחום וכמובן בהנחיות פיקוד העורף בעניין.

חברת שביט רונן עוסקת בתחום אמצעי המיגון למרחבים מוגנים במשך שנים. החברה מתעדכנת כל הזמן הן בפיתוחים וחידושים והן בהנחיות שמוציא פיקוד העורף. מוזמנים ליצור קשר.