מערכות חיוניות לממד

מערכות חיוניות לממד

מערכת סינון לממד היא חלק בלתי נפרד ממתקני הממד וחיונית במיוחד במקרה של התקפה באמצעות נשק כימי או ביולוגי. ישראל, מעצם קיומה באזור עם היסטוריה של סכסוכים ואיומים, תמיד חושבת צעד אחד קדימה בנושא טכנולוגיית המרחבים המוגנים למען ביטחונם ורווחתם של תושביה.

מטרה ותפקיד

במקרה של איומים קיומיים מהמדינות השכנות כמו לוחמה ביולוגית, מערכת סינון לממד משחקת תפקיד מכריע בשמירה על ביטחונם של יושבי הממד. מערכות אלו עוזרות לסנן רעלים, חיידקים ווירוסים מזיקים מהאוויר והופכות אותו בטוח לנשימה. מערכת הסינון מספקת שכבת הגנה מפני מזהמים הנישאים באוויר, ומעניקה לשוהים מספיק זמן להתפנות או להמתין לעזרה. מערכות אלו יכולות גם לעבור למצב אוורור במקרה של התקפה שאינה כוללת אמצעים מסוכנים לנשימה, למשל כאשר מדובר במתקפת טילים. בשוק קיימים כיום סוגים שונים של מערכות סינון אויר, כמו למשל מערכת סינון אוויר ידידותית לסביבה.

שיקולי עיצוב והתקנה של המערכות

בעת תכנון מערכות סינון לממד יש לקחת בחשבון מספר גורמים – גודל החדר, מספר הדיירים, משך השהות וסוג המזהמים שיש לסנן. המערכת צריכה לספק זרימת אוויר נקי למספר הדיירים בחדר ולסנן מזהמים ביעילות לפרק זמן של עד שבועיים. בנוסף, המערכת צריכה להיות קלה לתחזוקה ולתפעול, במיוחד בזמן חירום. לפי הנחיות פיקוד העורף, את מערכות הסינון יש להתקין כמה שיותר קרוב לתקרה ועד 25 ס"מ מתחתיה. כמו כן, את ארון המערכת יש למקם בצורה כזו שלא ימנע תנועה חופשית במרחב המוגן. על מנת לשמור על חדר ממד אסתטי ונאה, כל התוספות מגיעות בעיצוב שאינו בולט בצורה שצורמת לעין, לכן, ניתן כיום להשיג מערכת סינון לממד שתעמוד בתקנות וגם תמלא את תפקידה הבטחוני. לשם כך, יש לפנות לחברה בעלת ניסיון והיכרות עם מגוון מערכות הסינון המצויות בשוק כמו שביט רונן כל הציוד למרחב מוגן, חברה בעלת היכרות רבת שנים עם רבדיו המגוונים של הממד ואמצעיו, אשר תתקין לכם בצורה אסתטית ונכונה את כל הנדרש תוך יחסי אנוש מעולים ותשלום הוגן. פרטים נוספים בטלפון: 050-5302009  או 09-7683122.