מפוח לממד

המשמעות של חדר ממד ממוגן מפני איומי אב"כ היא שאל הממד הזה לא נכנס שום סוג של גז מהסביבה החיצונית. לא גז מסוכן, אבל גם לא חמצן ולמעשה לא אוויר. בתנאים אלה לא ניתן לשהות בתוך הממ"ד יותר ממספר שעות או ימים (כתלות במספר האנשים השוהים בחדר) ללא אספקה סדירה של חמצן טרי ובדיוק לשם כך נועדה מערכת סינון אוויר לממד. מערכת סינון זו מבוססת על שורה של רכיבים לרבות סנן, שסתומי הדף ועוד וכן על מפוח לממד. מפוח ממד מגיע למעשה בוורסיה חשמלית ובוורסיה חשמלית ובכל ממ"ד חשוב שיותקנו שני סוגי המפוחים הללו.

למידע נוסף לחצו כאן
 

מפוח ידני מול חשמלי – למה נדרש כל אחד מהם?

מערכת סינון אוויר היא מערכת שלמעשה שואבת אוויר, מעבירה אותו סינון יסודי על מנת להסיר גזים שהם לא פחמן דו חמצני ומשחררת אותו אל חלל החדר לשימוש השוהים בו. מערכות אלה מאפשרות לשוהים בחדר, לשהות בו מבלי לחבוש מסיכות אב"כ בעוד שהיעדר מערכת סינון כזאת מחייבת את השוהים בחדר הממ"ד לחבוש מסיכת אב"כ לאורך כל זמן שהותם בחדר. פעולת מערכת הסינון מבוססת על שורה של רכיבים, שאחד המרכזיים שבהם הוא מפוח. המפוח גורף כמות של אוויר, מבצע סינון ומשחרר את האוויר הנקי אל חלל החדר, כל זה בצורה מחזורית. פעולת המפוח מבוצעת באופן אוטומטי באמצעות מנגנונים חשמליים, אך במידה ואספקת החשמל נפסקת, מה שבהחלט יכול להתרחש בשעת חירום, נדרש פתרון ידני בדמותו של המפוח הידני אותו יכולים יושבי החדר להפעיל בעצמם בצורה ידנית. מהסיבה הזאת, בכל ממ"ד בו מותקנת מערכת סינון, חייב להיות גם מפוח לממד המאפשר הפעלה ידנית ללא חשמל.

מפוח לממד

כמה עולה מפוח כזה?

מפוח לממד מגיע בדגמים שונים, המותאמים למערכות סינון שונות ומאפשרים רמה שונה של קלות ונוחות חיבור ותפעול. בהתאם לכך, בהזמנת מפוח לממד מחיר המפוח יכול להשתנות בהתאם לדגם הספציפי הנדרש לכם. יחד עם זאת, בהזמנה של מפוח לממד מחיר הוא לחלוטין לא פרמטר שאמור להכריע עבורכם את הדגם הספציפי שאותו תרכשו. למעשה, כדי להבטיח שאתם מזמינים את המפוח המתאים לכם, אתם רוצים להתעלם לחלוטין מסוגיית המחיר ולהתמקד במאפיינים הפונקציונליים של המפוח. לאחר שתבחרו דגם אחד או שניים שיכולים להתאים לדרישות שלכם, או אז תוכלו גם להשוות בין הדגמים הרלוונטיים וגם בין בתי עסק שונים שמציעים אותם. בכל מקרה, בהזמנת מפוח ממד, חשוב לקחת בחשבון את תנאי החירום בהם תשהו כאשר המפוח, הן הידני והן החשמלי, ייכנסו לפעולה ואתם בהחלט רוצים להבטיח ששני אלה יהיו בתפקוד מלא ויאפשרו לכם תפעול נוח בכל סיטואציה שיכולה להתהוות במהלך מצב החירום.

שביט רונן היא אחת מהחברות המובילות בישראל לאספקת ציוד מיגון למרחבים מוגנים דירתיים, מוסדיים וציבוריים ובכלל זה, אצלנו תוכלו למצוא דגמים שונים של מפוח לממד וכמובן מערכות סינון אוויר שלמות לרבות מערכות המשלבות מיזוג אוויר. אנשי הצוות המקצועי של שביט רונן עומדים לרשותכם בכל שאלה שמטרידה אתכם בנושא וישמחו להעניק לכם הצעה תחרותית עבור מפוח ממד בדגם הנדרש לכם. לפרטים נוספים והזמנות, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 09-7683122.