סט ממ"ד דור חדש

סט ממ"ד דור חדש והמרחב מוגן!

מצבי חירום בישראל אינם קלישאה למרות שאנו מייחלים לטוב תמיד. המציאות הקיימת מקום המדינה ועד היום נעוצה באיום יומיומי. למרות שאנו ממשיכים בשגרת החיים, חשוב להתגונן מבעוד מועד ותמיד לדאוג שהמרחב המוגן יהיה מוגן על פי תקנות והנחיות פיקוד העורף.

בעבר תקנות פיקוד העורף בסוגיית מרחב מוגן היו חדר בטחון ומקלט ובלבד. מאז מלחמת המפרץ התקנות והדרישות השתנו והוחמרו למען ביטחוננו ומוגדרות כיום בהגנת המרחב על ידי ממ"ד – מרחב מוגן דירתי.

כל דירה חדשה מחויבת בממ"ד וכן בכל תוספת בנייה של מעל ל-12 מ"ר לבניה המקורית. כמו כן, המרחב המוגן, חייב לכלול פריטים נוספים מלבד הבנייה המזויינת והנדרשת לממ"ד.
פריטים אלו מתוארים כסט ממ"ד.

מהו סט ממ"ד דור חדש ?

 חלון הדף בעל עמידות מפני הדף ואטימת גזים.
 צינורות אוורור החשובים מאוד בעיתות חירום!
הצינורות אחראים על סינון האוויר ואוורור הממ"ד .
 דלת פלדה ואטימה בפני גזים ועמידה מפני הדף.
 משקוף פלדה.

סט ממ"ד חייב לעמוד בכל הדרישות והתקנות ומתפקידכם לבדוק שכל מרכיבי הסט עומדים בתקנות אלו. למשל על פי התקן, דלת ממ"ד חייבת להיפתח כלפי חוץ החדר כאשר המפלס התחתון נדרש להיות נמוך במס' סנטימטרים בודדים ממפלס ממרצפות החדר. תקן זה נדרש על מנת למנוע חלילה בזמן פיצוץ את פתיחתה של הדלת בחוזקה כלפי פנים.

מהו הזמן הנכון לבחור סט ממ"ד ?

פרט לתקנות והדרישות לבניית ממ"ד את רכיבי הסט יוצקים מבעוד מועד. קרי, בזמן ביצוע טפסנות של קירות הממ"ד. לעומת זאת את חלון הממ"ד הפנימי מתקינים רק לאחר סיום עבודות הטיח.

סט ממ"ד משודרג:

כעת שהתקנות והדרישות ברורות ומה נכלל בתוך הסט – קיימים גם סוגי סטים משודרגים.
סוג אחד: חלון הדף פלדה דו כנפי לממ"ד ודלת פלדה צירית.
החלון: בעל עמידות מפני הדף ופיצוצים, אטום בפני חדירת גזים, פתיחת הזזה לכיסים פנימיים בעל גמישות ונוחות לשימוש.
הדלת: עמידה מפני הדף ופיצוצים אף היא ואטומה מפני חדירת גזים. בדלת זו ניתן לקבוע את כיוון הפתיחה ובתוך כך אף היא גמישה ונוחה לשימוש בשעת חירום ובימים רגילים.

סוג שני: חלון הדף פלדה חד כנפי ודלת ממ"ד הזזה.
החלון: בנוסף לפרמטרים הקבועים בחלון ממ"ד דו כנפי בעל אפשרות להתקנת חלון הזזה פנימי מאלומיניום ואף לבחור את כיוון הפתיחה.
הדלת: דלת הזזה פרט לעמידות הגבוהה נגד הדף ופיצוצים ואטימות מפני חדירת גזים ניתן לבחור את כיוון פתיחת הדלת מסט ממ"ד סטנדרטי וכמו כן לדקורציה כמו בחלון לעיל ניתן להקין דלת עץ פנימית.

סט ממ"ד – הדור החדש למרחב המוגן

חלונות ממ"ד דור חדש
עם הפניה של משרד הביטחון בקול קורא לתכנון וייצור חלונות ממ"ד דור חדש, מקצה חב' מולטי דורלוק את עיקר משאביהם בליהוק צוות הנדסי מובחר ומנוסה לתכנון ופיתוח דגמים חדשים של החלונות המדוברים.
ואכן, בחלוף הזמן, הסתבר שהעמל נשא פרי, צוות ההנדסי של החברה פיתח חלון דור חדש שלדעת רבים בתחום המקצועי הוא בין המובילים בשוק.

בין כל המאפיינים הבולטים בטיבם בחלון זה ניתן להבחין בעיקר בשילוב מנגנון נעילה ייחודי ואפקטיבי, המאפשר כיוונון לוויסות לחץ האטם להשגת אטימות מלאה, גולת הכותרת היא נעילה קלה בלחיצה על ידית אחת בלבד, בניגוד ליתר החלונות בשוק. כמובן שפרטים עיצוביים הפכו לסימני היכר של החברה וגם בחלון זה בא לידי ביטוי בחזית ומראה נאה ומעוצב. כמו כן, ניתן דגש לניוד והתקנה נוחים למשתמש ובעיקר ניתן מענה מיגוני למגוון האיומים.
את החלון ניתן להתאים לכל סוגי הבניה ע"י תוספות שונות בהתאם לצרכים. בניה מתועשת בתבניות, חיפוי לטייח טרמי, ציפויי אבן ושיש וכו', כל זאת בתאום מראש עם הצוות הטכני במפעל.

ומה באשר לדלתות ממ"ד ? דלת מרחב מוגן צירית

דלת מולטי דורלוק למרחב המוגן הינה דלת איכותית המשלבת בתוכה אסטטיות וחוסן מיגוני.
הדלת תוכננה בקפידה בידי צוות מומחים עתירי ידע וניסיון של למעלה מ- 20 שנים בתחום, וזה בא לידי ביטוי במבנה הדלת, במראה הוויזואלי ובהפעלה הקלה.

הדלת עברה בהצלחה יתרה את ניסויי פיקוד העורף ועמדה באופן מרשים בכל הפרמטרים המיגוניים, קרי: עמידות בפני הדף ורסיסים ואטימות מוחלטת בפני חדירת חל"כ, חומר לחימה כימי (גזים), ובכך היא נותנת מענה לצורך המתבקש ומקנה ביטחון ושקט למשתמש.

הדלת צבועה במערכת צבעים אנטי קורוזיבית, בצביעה אלקטרוסטטית ומשולבים בה ידיות ורוזטות דקורטיביים המקנים לה מראה חזותי נאות, המשתלב בחום ברקע הביתי. מנגנון הנעילה משולב בבריחים גליליים להקטנת החיכוך והפעלה בקלות יתר בנעילת הדלת ופתיחתה, ביום יום, ובמצב חירום וזאת לנוחות המשתמש. המשקוף בנוי מפלדה מגולוונת, כשבצידו האחורי נעשית הכנה מבעוד מועד לקבלת דלת עץ.
את המשקוף ניתן להזמין במידות רוחב שונות, המשקוף מותאם לבניה מתועשת בתבניות ויש אפשרות לקבלת שן טייח בהיקפו. מידות פתח אור: 700/2000 – 800/2000.

כחלק בלתי נפרד ממתן פתרונות מיגוניים למוצרי המסגרות השונים של חב' מולטי דורלוק, פיתחה החברה דלת ממ"ד הזזה כדי לתת מענה תיכנוני במיקום הממ"ד בבית מבלי שפתיחת הדלת תהווה הפרעה כלשהיא למשתמש ותאפשר תנועה חופשית במרחב הבית, גם במעברים צרים הדלת מתאפיינת במראה חזותי נאה. הפעלת הדלת נעשית בקלילות ונוחות מירבית. כל זאת מבלי לגרוע מרמת המיגון הגבוהה הגלומה בדלת בכל הפרמטרים.

דלתות ההזזה האיכותיות של מולטי דורלוק, כמו כל יתר מוצרי החברה, מאושרות ע"י פיקוד העורף ומיוצרות בהשגחת מכון התקנים. דלתות מולטי דורלוק מאושרות ע"י פיקוד העורף ומיוצרות בהשגחת מכון התקנים הישראלי.

 

סט ממד דור חדש מחיר משתלם במיוחד

מדינת ישראל תמיד נלחמת על ערש קיומה אף על פי שכולם מקווים שלא תהיינה מלחמות יותר לא כדאי לשבת על זרי הדפנה אלא יש להגן בכל האמצעים על התושבים. במקרה של תקיפה גרעינית או מלחמה. חובה על בית חדש או בניין לתכנן ולבנות מרחב מוגן דירתי על מנת להגן על התושבים.

בשנים האחרונות שונו התקנות השונות בנודע למרחב מוגן דירתי ואם בעבר היה קיים סט ממ"ד אחד כיום קיימים מגוון רחב של סטים לממ"ד חדשים המותאמים לדרישות החדשות של ממ"ד. במאמר זה נדבר על סט ממ"ד דור חדש מה הוא כולל מה ההבדל בינו לבין סט הממ"ד הקודם ועוד .

מה כולל סט ממ"ד?

על מנת להבין את החידוש שבסט ממ"ד דור חדש יש להבין את המרכיבים השונים שכולל סט ממ"ד בכלל:

דלת עמידת הדף

התפקיד של הדלת הזו היא למנוע חדירה של טילים וכן למנוע גם כניסה של גזים רעילים או לוחמה ביולוגית. מדובר בדלת חזקה מאד וכבדה מאד שימוש בדלת הזו מייתר את הצורך בבניה של חדר הדף.

חלון עמיד עשוי פלדה

זהו חלון שהוא עמיד בפני הדף על פי תקן ונבדק בצורה מחמירה לכך יש לו כנף פלדה שהיא אוטמת הרמטית את החלון ומונעת כניסה של גזים וטילים אל תוך החדר.

מערכת אוורור

על מנת שהחדר ימצה את מטרתו הוא צריך להיות אטום לחלוטין ולכן חייבת להיות מותקנת בו מערכת אוורור שמזרימה אויר נקי במיוחד וכן במקרים שבהם יש צורך בסינון אויר.

מהו החידוש של סט ממ"ד החדש

החידוש של סט ממ"ד חדש כולל את כל המרכיבים של הסט הקודם אך אם בעבר המרכיבים האלו לא היו מעוצבים כיום ניתן למצוא דלתות ממ"ד וחלונות ממ"ד שהם איכותיים במיוחד מעוצבים ועם צבעים שונים. דבר זה הופך את חדר הממ"ד לחדר צבעוני ומעוצב. כמו כן הם גם מגיעים בתצורות שונות כמו למטה חלון שנמצא בתוך כיס פנימי וכאשר מעוניינים לאטום אותו משתמשים במסילה שיש בו.