סט ממ"ד

סט ממד מורכב מדלת כניסה לממד עם משקוף, חלון כולל כנפי ההזזה או גרירה וצינורות אוורור עם מכסה אטום לממד שישמשו בעת מלחמה לחיבור לצנרת של מסנן האב"כ. נשמע פשוט, אבל כאמצעי קריטי שנועד להגנה על חיי המשפחה, חשוב מאוד לתת עליו את הדעת ולהבין על מה בעצם מדובר ולמי כדאי לפנות כאשר חושבים על הממד עוד בשלבי התכנון.

מהו סט ממד ?

סט ממ"ד הינו מוצר חובה שחייב להיות קיים בכל ממד לפני שהוא מקבל אישור טופס 4. תכנון ובניית הממ"ד באופן תקני הוא תהליך שצריך להתבצע באופן קפדני ומקצועי שכן הממ"ד משמש את דיירי הבית למיגון בעתות מלחמה ומשבר. כדי שיוכל לספק מענה מהיר במקרה של מתקפה בלתי קונבנציונלית, הכל צריך להיות מורכב באופן מושלם ועל פי כל התקנים.

מרכיבי הסט כוללים דלת ממ"ד, חלון הדף ומשקוף מפלדה. הסט מותקן עם שלב היציקה ומתחבר כחלק אינטגרלי מהממ"ד. בנוסף, הסט כולל גם צינורות אוורור 4" ו- 8". ישנה חשיבות למיקומם של צינורות האוורור, חלון ההדף והדלת.

אנחנו בשביט רונן מחויבים לתחום שלנו, לבטיחות ולנוחות של לקוחותינו מתוך ההבנה שאנו עוסקים בפיקוח הנפש והלב. אנחנו עוקבים באופן שוטף וסדיר אחרי הפיתוחים הכי עדכניים בתחום כדי לספק תמיד את הפתרונות הכי טובים והכי חדשים ללקוחותינו. כיום למשל, אנו מספקים את החלון בעל התזוזה הטובה ביותר בשטח, עם מנגנון הנעילה הייחודי והטוב ביותר בשוק. מנגנון עם ידית אחת חלקה.

סט ממ"ד דור חדש

בינואר 2017 נכנסו לתוקפן ההנחיות החדשות של פיקוד העורף המפסיקות את התקן של סט הממ"ד שהותקן עד לתאריך זה. ההנחיות החדשות מחייבות הכנסת תקן חדש של סט ממ"ד. החל מתאריך זה הופסק התקן של הדור הישן וכל מי שבונה בית יחויב להתקין את הסט של הדור החדש.

מידע נוסף על סט ממ"ד דור חדש

דברים נוספים שכדאי לבדוק לפני רכישת סט ממ"ד

סוגי חלונות ממ"ד
ישנם מספר סוגים של חלונות ממ"ד, אך המומלץ ביותר מביניהם הוא חלון האלומניום, אשר מספק את ההגנה המירבית והיעילה ביותר. החלון משמש כחלון אטום נגד גזים וחומרים רעילים ונחשב לקונצנזוס בקרב אנשי המקצוע העוסקים בתחום.

מידע נוסף על חלונות ממ"ד

תכנון ממ"ד למערכת סינון אוויר
כשמתכננים את החדר המוגן על פי תו התקן וההנחיות של פיקוד העורף, קבלני הבניין מחויבים לתכנן את בניית הממ"ד עם מערכת אוורור וסינון. התכנון הראשוני ישפיע מאוד על ההמשך ויש להתייחס אליו ברצינות בכדי שנוכל להימנע ככל שניתן מתקריות מביכות בהמשך.

מידע נוסף על תכנון ממ"ד למערכת סינון אוויר

התקנת מערכות סינון אוויר
בעקבות הדרישות של פיקוד העורף משנת 2010, אשר מחייבות כל בית שנבנה בישראל להתקין מערכות סינון אוויר בממ"ד, נכתבו תווי תקן מחמירים בכדי שהחברות שמספקות את המוצר יציבו לעצמן סטנדרטים גבוהים אחרת לא יוכלו לשווקו ללקוחות.

עוד בטרם בחרתם את מערכת סינון האוויר שברצונכם לרכוש, יש להכין את הממ"ד להתקנת המכשיר ולשם כך קיימות מספר דרישות שעליכם לעמוד בהן לפני הליך קבלת האישורים לטופס 4.

מידע נוסף על התקנת מערכות סינון אוויר

סט ממ"ד קומפלט

ממ"ד הוא חדר מוגן שנועד להגן על אנשים וחיות מחמד בעת מלחמה כאשר טילים נורים או כאשר יש חשש לפגיעה מטילים כימיים או ביולוגיים. רבים מכירים את מסכות האב"כ שלמבוגרים בינכם מזכירות את מלחמת המפרץ. חשוב שיהיה חדר מוגן שכזה בכל בית ולכן אם אתם בונים או משפצים בית כדאי מאד ואפילו רצוי שתבנו חדר ממ"ד בבית ואף המדינה מחייבת.

אחד מהמוצרים שחשוב מאד שיהיה בכל חדר ממ"ד הוא סט ממ"ד למאמר זה יש מספר מטרות מאמר זה יסביר לכם מהו סט ממ"ד ולמה אתם חייבים אותו כאשר אתם מתכננים חדר ממ"ד ואיך הוא יכול להציל את החיים שלכם.

סט ממ"ד במחיר משתלם

תכנון ממד תקני כולל בתוכו גם סט ממ"ד ההגדרה של סט ממד היא חלון הדף צינורות אוורור בגודל 4 ו 8 וכן משקוף פלדה ודלת פלדה אטומה. ישנה חשיבות רבה למיקום של כל חלקי הממ"ד ועל מנת לוודא כי המיקום שלהם הוא המושלם ביותר חשוב לתכנן קודם את חדר הממ"ד שכן חלקי פלדה נקבעים כאשר בונים את חדרי הממ"ד ולאחר מכן לא ניתן להחליפם ועל מנת שהם אכן יבצעו את תפקידם נאמנה חשוב להשקיע זמן בבחירה שלהם ובמיקום שלהם.

מיקום צינורות האוורור הוא קריטי כי אליהם יש צורך לחבר את מסנן האב"כ חשוב מאד להתייעץ עם איש מקצוע שמתכנן חדרי ממ"ד על מנת להתקין את צינורות האוורור במקום טוב.

מה כולל סט ממ"ד

מרחב מוגן דירתי כולל בתוכו את שלושת המרכיבים אלו בפירוט:

דלת הדף דירתי

מרחב מוגן אמור להגן על יושבי בית מפני הדף של טילים או מפני פגיעה וחדירה של גזים רעילים ולכן היא חייבת להיות איכותית וברמה גבוהה במיוחד. דלת הדף דירתית מייתרת את הצורך בשימוש בקיר הדף דבר זה מוריד את העלות של בניית הממ"ד.

צינורות אוורור

צינורות אלו חשובים מאד שכן על מנת לספק הגנה טובה החדר צריך להיות אטום לגמרי והאוורור נותן אפשרות לנשימה בחדר יחד עם ההגנה על יושבי הבית.