צורך בטחוני

צורך בטחוני

ישראל משקיעה כסף רב בביטחון אזרחיה. אחד התחומים בהם ניכרת השקעה זו הוא מרחבים מוגנים בתוך דירות, אזורים בתוך בתים הנועדו להגן על הדיירים מפני איומים חיצוניים. חללים אלו נבנים באמצעות חומרים עמידים בפני התקפות פיזיות, כדוגמת דלתות וחלונות מפלדה ומבנה בטון, כמו גם מערכת אוורור ייחודית, מקורות חשמל וציוד תקשורת. אוסף פריטים זה נקרא סט ממ"ד ותפקידו להבטיח את נוחות וביטחון הדיירים השוהים בו למשך תקופה ממושכת.

חובות אזרחיות

בניית מרחב מוגן דירתי נהייתה חובה בכל רחבי הארץ החל משנות התשעים ומשמשת גם כמקלט בעת רעידת אדמה. אין אפשרות לקבל טופס 4 למטרת אכלוס הדירה מבלי שיהיה בה ממ"ד תקני. מלבד הבטון היצוק, יש צורך שיהיה במרחב סט ממ"ד הכולל התקנים משלימים וביניהם דלת ממ"ד עמידה בפני הדף ורסיסים, חלון הדף, משקוף פלדה לדלת ולחלון וצנרת אוורור. רובם מותקנים תוך כדי בניה בשל החשיבות של  מיקומם בתוך חלל הממ"ד, כדי לפעול בצורה המיטבית בשעת סכנה.

מרכיבי הסט ותפקידם

תפקידה של דלת ההדף הוא להגן על יושבי החדר מפני מתקפת טילים קונבנציונלית ואי קונבנציונלית, הרי שהדלת היא החסם העיקרי ועליה להיות ברמת גימור גבוהה ביותר. דלת הדף איכותית מונעת את הצורך בקיר הדף נוסף, ובכך מוזילה עלויות. סט ממ"ד מכיל בתוכו גם חלון הדף עם משקוף עשוי פלדה שעומד בתקנים המחמירים של מכון התקנים ואישורו של פיקוד העורף. עליו להיות אטום ולמנוע חדירה של רסיסים וגזים רעילים לתוך חלל החדר. צינורות האוורור הם החלק החשוב ביותר כיוון שאליהם מתחברים מסנני האב"כ אשר פועלים במקרה של התקפה ביולוגית או כימית, והם אמונים על האוויר אותו נושמים השוהים בממ"ד. שביט רונן כל הציוד למרחב מוגן מתחדשים ולומדים על כל החידושים הטכנולוגיים בתחום, על מנת שיוכלו לדאוג ללקוחותיהם בצורה היעילה והבטוחה ביותר. פרטים נוספים בטלפון: 050-5302009 או 09-7683122.