שער הבטחון

שער הבטחון

ישראל היא מדינה אשר מאוימת על ידי אויביה מיום הקמתה. לשם כך, על תושביה להיערך בהתאם למען שמירה על ביטחונם. במהלך השנים, אפשרויות ההגנה השתפרו והחל מעבר ממקלטים משותפים בכל בניין, למרחב מוגן בכל דירה. בשנות התשעים אף נקבעו תקנים ליישום אפשרויות אלו, ובין היתר נוספו אליהם תקנים שיהוו הגנה לא רק במלחמה אלא גם בשעת רעידת אדמה. בכל ממד ניתן למצוא סט של מתקנים משלימים לקירות הבטון שהופכים אותו למוגן, אחד החשובים שבהם היא דלת ממד שלמעשה מהווה את החסם העיקרי מול לוחמה כימית, ביולוגית וכמובן קונבנציונלית.

תפקיד והשלכות

תפקידה של דלת ממד בשעת מלחמה הוא לצמצם ואף למנוע את ההשלכות של פגיעה ישירה במבנה, גם נגד הרסיסים והריקושטים וגם נגד ההדף החזק הנגרם בזמן נפילת טיל או פצצה. כל דלתות הממ"ד על סוגיהן הינן דלתות פלדה עמידות בפני הדף, והן גדולות, כבדות ותופסות מקום רב בחלל הממד. לדלתות מנגנון נעילה מיוחד שתפקידו לנעול את הממד בעזרת מנעול טריקה, וגם לאטום כליל את החדר על ידי אטם שמותקן סביב הדלת ונעילה צידית על מנת לאפשר בטחון מלא לשוהים בו.

סוגי הדלתות

דלת הממד היא החלק החשוב ביותר במרחב המוגן ומשמשת כשער הראשי להגנה, לכן כלל הפרטים בבנייתה, כולל החומר ממנו היא עשויה וצורת ההתקנה שלה, חייבים לעמוד בדרישות גבוהות מאד ובתו תקן מחמיר ביותר. דלת ממד עשויה פלדה מסיבית ועומדת בפני הדף, אך יש קושי בנעילתה על ידי נשים וילדים, בעקבותיו פותחו דלתות הזזה עם תפקוד בטיחותי זהה אך ללא הציר הנמצא בדלת רגילה. דלת הזזה נגררת ונאטמת, וגם קלה יותר לנעילה בזכות מנגנון הגרירה שלה. בנוסף, לדלת הזזה ניתן לבנות קיר גבס מעוצב ואסתטי שיאפשר שימוש בממד גם בימי שגרה בהם הדלת תהיה מוסתרת בתוכו. יתרון נוסף וחשוב בדלת הזזה הוא שאינה תופסת מקום רב בתוך המרחב והיא מאפשרת חופשיות תנועה גדולה יותר. כיוון שבדלתות בטחון ניתן להשתמש בהרבה מקומות כגון מפעלים, מוסדות ציבוריים, מתקנים רגישים ועוד, הרי שקיימים יצרנים רבים שמטרתם לשפר ולשדרג דלתות אלה ולהגביר את יכולת ההגנה שלהן ואת מגוון השימושים בהן. לשביט רונן כל הציוד למרחב מוגן יש מחויבות רבה לאיכות הדלתות ולרמת הגימור שלהן, הוא דואג לשימוש בחומרי הגלם ברמה הגבוהה ביותר, וכמובן ליכולת התקנה מושלמת בכל ממד. אז אם אתם מעוניינים ברעיונות עיצוב מקוריים כמו דלת עץ פנימית לממד לחיי השיגרה, דלת פלדה לשעת חירום, ועוד רעיונות מיוחדים, פנו לטלפון: 050-5302009 או 09-7683122  ותיענו בשמחה.