חלון ממ"ד, חלון ממ"ד דור חדש

הממ"ד משמש את דיירי הבית למיגון בעתות מלחמה ומשבר. החדר נבנה בכדי שיוכל לספק מענה מהיר במקרה של מתקפה בלתי קונבנציונלית וחדירת גזים רעילים למרחב המוגן. כדי שיוכל לעשות זאת הוא כמובן חייב להיות מצויד בתקן של חלון ממ"ד נגד גזים.

מה זה סט ממ"ד?
הכנת ממ"ד לטופס 4
בדיקות אטימות לממ"ד

על פי מכון התקנים, בכל ממ"ד צריכה להיות דלת אטומה ולפחות חלון אטום אחד, נגד חדירת גזים וחומרים רעילים. אם ברצוננו להבטיח את עמידותו של חדר הממ"ד בפני המתקפות השונות, יש צורך בבניית החדר בהתאם להנחיות של פיקוד העורף, אשר מתעדכנות מעת לעת. כחלק מההנחיות שעליהן מדובר, יש להתקין חלון אטום.

בכדי שיוכל לספק את יעודו ויהיה החדר המוגן ביותר בבית, הממ"ד צריך לעמוד בדרישות מחמירות ביותר וצריך לעבור בדיקות קפדניות כדי שיוכל לקבל תו תקן. החדר אמור לכלול בתוכו חלון (או חלונות) העשוי מחומרים אטומים שעמידים בפני הדף.

מידע נוסף

סוגי חלונות ממ"ד
ישנם מספר סוגים של חלונות ממ"ד, אך המומלץ ביותר מביניהם הוא חלון האלומיניום, אשר מספק את ההגנה המירבית והיעילה ביותר. החלון משמש כחלון אטום נגד גזים וחומרים רעילים ונחשב לקונצנזוס בקרב אנשי המקצוע העוסקים בתחום.

מיגון אטימות ומיגון בליסטי
המיגון של החדר מבוסס על קירות הבטון, דלת הממ"ד, מכסים ומגן רסיסים חיצוני, וחלון הדף אטום. החלון אחראי בעיקר על מיגון האטימות, פתחי האוורור וסוגרים ויש לבחור אותו בקפידה. כל חלקי החלון האטום לממ"ד צריכים להיות במקומם בכדי שיאפשרו תנועה חופשית של כנפי החלון.

חלון אטום בהתאם להתקני הבנייה
בטרם רכישת החלון עליכם לוודא שהחלון עומד בדרישות הבטיחות של מכון התקנים והתקנתו עומדת בדרישות הקבועות החוק. ההתקנה חייבת להתבצע בהתאם לדרישות פיקוד העורף ולכן יש לבדוק היטב שהחלון האטום לממ"ד עומד בכל הדרישות.

חלון ממ"ד דור חדש

סט הממד בנוי מחלון מתכת שמוגן מפני רסיסים וחלון אלומיניום האטום נגד התקפות גזים. בסט החדש, חלון המתכת עצמו הוא אטום נגד גזים. הממ"ד עצמו היה חלון ברזל מתכת שנסגר פנימה אבל לא אטום לגזים. חלון אלומיניום שנפתח פנימה היה אטום נגד גזים. בדגם החדש חלון המתכת עצמו הוא אטום נגד גזים וחלון האלומיניום הוא חלון הזזה כנף על כנף. תקני אך לא אטום נגד גזים.

מה היתרון בחלון ממ"ד דור חדש?
בעבר הייתה סכנה שחלון האלומיניום יפתח פנימה ויפגע בראשו של מי מדרי הבית. בדגם החדש הפכו את חלון האלומיניום לחלון הזזה ואת חלון המתכת הקבוע עיצבו כך שיהיה אטום נגד התקפות גז.

הבטחת איכות
אנחנו בשביט רונן מחויבים לתחום שלנו, לבטיחות ולנוחות של לקוחותינו מתוך ההבנה שאנו עוסקים בפיקוח הנפש והלב. אנחנו עוקבים באופן שוטף וסדיר אחרי הפיתוחים הכי עדכניים בתחום כדי לספק תמיד את הפתרונות הכי טובים והכי חדשים ללקוחותינו. כיום למשל, אנו מספקים את החלון בעל התזוזה הטובה ביותר בשטח, עם מנגנון הנעילה הייחודי והטוב ביותר בשוק. מנגנון עם ידית אחת חלקה.