חלון ממ"ד

הממ"ד משמש את דיירי הבית למיגון בעתות מלחמה ומשבר. החדר נבנה בכדי שיוכל לספק מענה מהיר במקרה של מתקפה בלתי קונבנציונלית וחדירת גזים רעילים למרחב המוגן. כדי שיוכל לעשות זאת הוא כמובן חייב להיות מצויד בתקן של חלון ממ"ד נגד גזים.

מה זה סט ממ"ד?
הכנת ממ"ד לטופס 4
בדיקות אטימות לממ"ד

על פי מכון התקנים, בכל ממ"ד צריכה להיות דלת אטומה ולפחות חלון אטום אחד, נגד חדירת גזים וחומרים רעילים. אם ברצוננו להבטיח את עמידותו של חדר הממ"ד בפני המתקפות השונות, יש צורך בבניית החדר בהתאם להנחיות של פיקוד העורף, אשר מתעדכנות מעת לעת. כחלק מההנחיות שעליהן מדובר, יש להתקין חלון אטום.

בכדי שיוכל לספק את יעודו ויהיה החדר המוגן ביותר בבית, הממ"ד צריך לעמוד בדרישות מחמירות ביותר וצריך לעבור בדיקות קפדניות כדי שיוכל לקבל תו תקן. החדר אמור לכלול בתוכו חלון (או חלונות) העשוי מחומרים אטומים שעמידים בפני הדף.

סוגי חלונות ממ"ד

ישנם מספר סוגים של חלונות ממ"ד, אך המומלץ ביותר מביניהם הוא חלון האלומיניום, אשר מספק את ההגנה המירבית והיעילה ביותר. החלון משמש כחלון אטום נגד גזים וחומרים רעילים ונחשב לקונצנזוס בקרב אנשי המקצוע העוסקים בתחום.

מיגון אטימות ומיגון בליסטי
המיגון של החדר מבוסס על קירות הבטון, דלת הממ"ד, מכסים ומגן רסיסים חיצוני, וחלון הדף אטום. החלון אחראי בעיקר על מיגון האטימות, פתחי האוורור וסוגרים ויש לבחור אותו בקפידה. כל חלקי החלון האטום לממ"ד צריכים להיות במקומם בכדי שיאפשרו תנועה חופשית של כנפי החלון.

חלון אטום בהתאם להתקני הבנייה
בטרם רכישת החלון עליכם לוודא שהחלון עומד בדרישות הבטיחות של מכון התקנים והתקנתו עומדת בדרישות הקבועות החוק. ההתקנה חייבת להתבצע בהתאם לדרישות פיקוד העורף ולכן יש לבדוק היטב שהחלון האטום לממ"ד עומד בכל הדרישות.

חלון ממ"ד דור חדש במחיר מעולה

חלון ממ"ד דור חדש

סט הממד בנוי מחלון מתכת שמוגן מפני רסיסים וחלון אלומיניום האטום נגד התקפות גזים. בסט החדש, חלון המתכת עצמו הוא אטום נגד גזים. הממ"ד עצמו היה חלון ברזל מתכת שנסגר פנימה אבל לא אטום לגזים. חלון אלומיניום שנפתח פנימה היה אטום נגד גזים. בדגם החדש חלון המתכת עצמו הוא אטום נגד גזים וחלון האלומיניום הוא חלון הזזה כנף על כנף. תקני אך לא אטום נגד גזים.

מה היתרון בחלון ממ"ד דור חדש?

בעבר הייתה סכנה שחלון האלומיניום יפתח פנימה ויפגע בראשו של מי מדרי הבית. בדגם החדש הפכו את חלון האלומיניום לחלון הזזה ואת חלון המתכת הקבוע עיצבו כך שיהיה אטום נגד התקפות גז.

הבטחת איכות
אנחנו בשביט רונן מחויבים לתחום שלנו, לבטיחות ולנוחות של לקוחותינו מתוך ההבנה שאנו עוסקים בפיקוח הנפש והלב. אנחנו עוקבים באופן שוטף וסדיר אחרי הפיתוחים הכי עדכניים בתחום כדי לספק תמיד את הפתרונות הכי טובים והכי חדשים ללקוחותינו. כיום למשל, אנו מספקים את החלון בעל התזוזה הטובה ביותר בשטח, עם מנגנון הנעילה הייחודי והטוב ביותר בשוק. מנגנון עם ידית אחת חלקה.

חלון ממד תקני

חדר ממד הוא החדר החשוב ביותר בבי אך רבים אינם מייחסים אליו חשיבות אמיתית רק בעת סכנה רבה רבים מייחסים אליו משמעות לעיתים משמעות זו היא מאוחרת מידי. חשוב מאד לדאוג לבנית תיקון וחדר הממד שלכם גם כאשר רוחות מלחמה אינן נושפות בעורף. חדר ממד מורכב כאמור מדלת ממד כגדר הגבול הוא מורכב מחלון ממד.

מאמר זה ידבר על כל המידע על חלון ממד מה ובעיקר על ההתקנה מקצועית שלו. חשוב מאד לוודא כי חדר הממד אטום מפני כניסה של טילים או מפני חדירה של גזים רעילים המידע במאמר זה יעזור לכם לקבל את כל המידע על חלון ממד.

התקנה מקצועית של חלון ממד

חשוב מאד לוודא כי חלון הממד מותקן בצורה מקצועית על ידי איש מקצוע שמומחה בנושא זה .מכיוון שהתקנה מקצועית של חלון לממד חשובה מעין כמוה ואסור להקל בה ראש הילון צריך להיות אטום מפני חדירה של גזים רעילים וחדירה של כלים. בנוסף לכך חשוב מאד לדעת כי התקנה מקצועית שכל חלון חייבת להיעשות על ידי בעל מקצוע איכותי שכן כל חלון צריך להיות אטום לחדירת נוזלים ורטיבות.

כמה עולה התקנת חלון לממד?

עלות התקנה של חלון לממ"ד היא יחסית גבוהה העלות היא 2500 שקלים כאשר עלות משתנה בהתאם למשתנים שונים כמו גודל החלון ותוספות שונות כמו צביעת מסגרת האלומיניום. המחיר הזה הוא התקנה/תיקון חלון ממ"ד סטנדרטי

איזה חלון נהוג לתקין בממד?

סוג החלון המועדף להתקנה בממד הוא חלון מסוג קריפ זהו חלון שנסגר בסגירה מלמעלה מאפשר אוורור של חדר הממ"ד שהוא חשוב כל כך לחדר כזה שאמור להיות אטום.

מה חשוב לבדוק לפני התקנת חלון ממד

ניסיון

חשוב למצוא בעל מקצוע שהתנסה בעבר בהתקנת חלון לממ"ד ומכיר את כל התקנים של פיקוד העורף על מנת שההתקנה תהיה בטוחה.

נוחות פתיחה של החלון

חשוב מאד לשים לב כי החלון יהיה נוח לפתיחה ויש לבחור מתוך מבחר מנגנונים קיימים את המנגנון המתאים ביותר לחדר הממ"ד שלכם.